Космічний телескоп Spitzer (NASA) за підтримки ряду наземних телескопів (зокрема, VLT) підтвердив існування 2 та відкрив 5 нових екзопланет близького до Землі розміру в системі TRAPPIST-1, що знаходиться на відстані приблизно 40 світлових років. 3 планети системи знаходяться в “зоні життя” зорі.

22 лютого 2017  о 20-ій за Київським часом відбулась прес-конференція НАСА, на якій оголошено про відкриття унікальної планетної системи із 7 планет, які за розмірами і масами близькі до Землі (землеподібні планети). Всі вони обертаються довкола зорі, яка є червоним карликом спектрального класу M8, що знаходиться в сузір’ї Водолія. Червоні карлики M8 – холодніші і менші за наше Сонце (наше світило відноситься до класу жовтих карликів G2). Температура їхньої поверхні, ~2500 градусів Кельвіна, в той час як Сонця 5778 градусів Кельвіна, радіус в ~6 разів менший сонячного, а маса в ~10 разів менша.  Радіуси орбіт планет є меншими, ніж радіус орбіти Меркурія – найближчої до Сонця планети нашої Сонячної системи. Через близькість до центральної зорі всі вони, очевидно, обертаються довкола власної осі з тими самими періодами, що й довкола зорі. Тобто, всі вони повернуті до свого сонця одним боком, як Місяць до Землі. Три з семи планет знаходяться в зоні життя, тобто, на них може бути рідка вода – необхідна умова для існування життя земного типу. Є велика ймовірність існування щільної атмосфери на планетах, що є в зоні життя. Розпочинаються дослідження з пошуків ознак існування життя на цих планетах.

Детальніше:

https://exoplanets.nasa.gov/news/1419/nasa-telescope-reveals-largest-batch-of-earth-size-habitable-zone-planets-around-single-star/