АСТРОНОМІЧНИЙ

ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ

СЛОВНИК

За загальною редакцією І.А.Климишина та А.О.Корсунь

 

           Вітаю ініціаторів та авторів видання Астрономічного енциклопедичного словника (АЕС) та широке коло його користувачів з визначною подією у науковому житті України ― виходом у світ цього унікального з багатьох поглядів видання. 

     Україна велика астрономічна і космічна держава. У нас є низка знаних у світі обсерваторій, наукових шкіл з астрономії, своя космічна галузь та космічні апарати. Є вагомі здобутки у вивченні Всесвіту. З давніх часів наші пращури цікавилися небесними явищами і ця зацікавленість переходила з покоління в покоління. 

     Серед стислої інформації про відомі астрономічні заклади світу, визначних астрономів та їхні здобутки читач знайде в АЕС інформацію і про внесок українських учених у вивчення Всесвіту. АЕС містить близько 3000 статей з багатьох напрямків астрономічної науки. Астрономія i наука, що швидко розвивається, тому за час, що минув з початку підготовки статей, відбулися і відбуваються нові відкриття у вивченні Всесвіту, які навіть нові видання книг не встигають висвітлювати. 

Президент Української астрономічної асоціації, академік НАНУ, Ярослав Яцків