АСТРОНОМІЧНИЙ

ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ

СЛОВНИК

За загальною редакцією І.А.Климишина та А.О.Корсунь

Колектив авторів: 

основна частина тексту — А.О.Корсунь, Л.Р.Лісіна, Л.С.Пілюгін; доповнення — К.В.Алікаєва, К.О.Бурлов-Васильєв, В.О.Данилевський, В.І.Іванчук, В.С.Кислюк, І.А.Климишин, Г.У.Ковальчук, Р.І.Костик, К.М.Ненахова, М.М.Перетятко, О.В.Переход, М.Г.Родрігес, В.В.Тельнюк-Адамчук, Л.М.Шульман, Е.Г.Яновицький.

 

А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  І  

Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т 

У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я

 

© Rykalyuk
aes@lnu.edu.ua

переднє слово

вступ

як користуватися словником

астрономічні знаки

© Головна астрономічна обсерваторія НАН України, 2003

© Львівський національний університет імені Івана Франка, 2003

 

У цьому енциклопедичному виданні, що відображає стан астрономії на початок 2000 року, наведено близько 3000 статей з усіх розділів науки про Всесвіт. Автори передусім намагалися якнайдоступніше розповісти про наземні й космічні засоби, методи астрономічних досліджень в історичному розвитку, описати, як розширювався горизонт астрономи, як, зокрема, завдяки застосуванню законів фізики ставало можливим розкриття таємниць "життя" окремих зір (будови їхніх надр, проблеми джерел енергії), процесів, що відбуваються у міжпланетних, міжзоряних і міжгалактичних просторах, а також проблем динаміки й фізики велетенських зоряних систем - галактик, і врешті-решт про побудову моделей усього доступного для спостережень Всесвіту. Читач знайде тут стислу інформацію про астрономічні заклади світу, короткі біографічні довідки про астрономів усіх країн. 

Для фахівців-астрономів, викладачів вузів і шкіл, студентів та учнів старших класів, широкого загалу читачів, які цікавляться наукою про небо.